Volvo Truck Center Trelleborg

Volvo Truck Centers anläggning i Trelleborg är den lilla verkstaden med det stora kundfokuset. Du hittar vår verkstad i nära anslutning till väg 108 Lundavägen. 

Adress: Hedvägen 111, 231 66 Trelleborg
Telefon: 0410-52981
Servicebokning: 020-346 346
Hyra lastbil: 0771-84 28 00

Personal

Nicklas Holmgren
Servicechef
Telefon: 0410-52981
nicklas.holmgren@volvo.com

Michael Bergendahl
Dynafleet/tjänsteförsäljning
Telefon: 042-299911
michael.bergendahl@volvo.com

Camilla Jönsson
Leveransadministration
Telefon: 040-680 24 18
camilla.cj.jonsson@volvo.com

Ola Nilsson
Nybilssäljare
Telefon: 0410-52990
ola.nilsson.8@volvo.com

Magnus Fridälv
Hyrlast
Telefon: 040-6802480
magnus.fridalv@volvo.com

Fredrik Alfson
Serviceavtal
Telefon: 042-29 99 50
fredrik.alfson@volvo.com

Johan Cervin
Reservdelssäljare
Telefon: 0410-52986
johan.cervin@volvo.com

Arne Hallgren
Leveransadministration
Telefon: 042-29 99 03
arne.hallgren@volvo.com