Volvo Truck Center Jordbro

Vi finns mitt i industriområdet i Haninge. Anläggningen är lätt tillgänglig från väg 73 Nynäsvägen. Vi servar och reparerar lastbilar, påbyggnationer och släp. Till vårt förfogande har vi fem verkstadsskepp varav två skepp med lyftar för att på bästa sätt serva och reparera varje unik lastbil.

Adress: Dåntorpsvägen 9, 136 50 Haninge
Telefon: 08-500 100 65

Boka service eller reparation
bokning.ost@volvo.com
020-346 346

Beställ reservdelar
reservdelar.ost@volvo.com
020-100 103

Öppettider
Måndag-torsdag: 07.00-22.30
Fredag: 07.00-16.00
Lördag: Kontakta Uptime Center för lediga tider
bokning.ost@volvo.com
020-346 346

Personal

Fredrik Thunström
Servicechef

Telefon: 08-500 100 72
fredrik.thunstrom@volvo.com

Anna du Rées
Kundmottagare
Telefon: 08-500 100 68
anna.du.rees@volvo.com

Nicklas Löfgren
Arbetsledare

Telefon: 08-500 100 66
nicklas.lofgren@volvo.com

Viktor Cars
Nybilssäljare
Telefon: 08-500 100 67
viktor.cars@volvo.com

Thimmy Brodén
Arbetsledare
Telefon: 08-500 100 73
thimmy.broden@volvo.com

Andreas Andersson
Reservdelar
Telefon: 08-500 100 70
andreas.andersson.18@volvo.com

Robert Nilsson
Kundmottagare
Telefon: 08-500 100 74
Robert.nilsson.6@volvo.com

Gustav Axelsson
Arbetsledare
Telefon: 08-500 100 71
gustav.axelsson.2@volvo.com

Leveranscenter

Moa Stenlund
Försäljningsadministration

Telefon: 08-608 99 86
moa.stenlund@volvo.com

Börje Reuterwall
Leveranskoordinator

Telefon: 08-608 99 97
borje.reuterwall@volvo.com

Bennet Grins
Leveranskoordinator

Telefon: 08-608 99 94
bennet.grins@volvo.com