Volvo Truck Center Helsingborg

Lastbilsverkstaden ligger i nära anslutning till E6 och E4. Modern lastbilsverkstad som kan ta de flesta arbetena på både lastbilar och släp. Här finns även en Såifa-station för tankning av diesel.

Adress: 
Trintegatan 2, 253 68 Helsingborg
Telefon: 042-299900, kvällstid 042-299927

 

Försäljning

Lars Lindroth
Nybilssäljare
Telefon: 042-299902 
lars.lindroth@volvo.com

Camilla Jönsson
Leveransadministration
Telefon: 040-680 24 18
camilla.cj.jonsson@volvo.com

Fredrik Nilsson
Begagnatsäljare
Telefon:042-299906
fredrik.nilsson.16@volvo.com

Arne Hallgren
Leveransadministration
Telefon: 042-29 99 03
arne.hallgren@volvo.com

Servicemarknad

Ekrem Rrahmani 
Servicechef
Tel: 
042-299910
ekrem.rrahmani@volvo.com

Johan Boklund
Kundmottagare
Tel: 042-299912
johan.boklund@volvo.com

Stefan Lundgren
Arbetsledare
Tel: 042-299955
stefan.lundgren@volvo.com

Johan Karlsson
Arbetsledare
Telefon: 042-299953
Johan.karlsson.3@volvo.com

Ola Nilsson
Däckansvarig
Tel: 042-299925
ola.on.nilsson@volvo.com

Reservdelar

Marie Dietrich
Service/Support
Telefon: 042-299918
marie.dietrich@volvo.com

Leif Nilsson
Reservdelssäljare
Telefon: 042-299924
leif.nilsson@volvo.com

Dervin Jendel
Reservdelssäljare
Telefon: 042-299923
dervin.jendel@volvo.com

Fredrik Hansson
Reservdelar
Telefon: 042-299915
fredrik.hansson.7@volvo.com

Tobias Kjellman
Reservdelar
Telefon: 042-299916 
tobias.kjellman@volvo.com

Tjänstesäljare

Michael Bergendahl 
Dynafleet/tjänsteförsäljning
Telefon: 042-299911
michael.bergendahl@volvo.com

Magnus Fridälv
HyrLast
Telefon: 040-6802480
magnus.fridalv@volvo.com

Fredrik Alfson
Serviceavtal
Telefon: 042-29 99 50
fredrik.alfson@volvo.com