Volvo Truck Center Göteborg Buss

I region Väst finns bussmekaniker på samtliga anläggningar - AlingsåsBäckebolMölndal och Stora Höga. Dessutom driver vi även verksamhet på Kruthusgatan 7 samt i Kville (Deltavägen 13) i Göteborg. På dessa fem anläggningar arbetar totalt cirka 35 personer med service och reparationer av bussar. 

Personal buss - region väst

Christopher Hansen
Buss-ansvarig Region Väst

Telefon:031-588176
christopher.hansen@volvo.com

Hampus Mahlberg
Arbetsledare Kville

Telefon: 031-588118
hampus.mahlberg@volvo.com

Joakim Närendal
Reservdelar Kruthusgatan

Telefon: 031-588128
joakim.narendal@volvo.com

Henrik Wikman
Regional Buss Support

Telefon: 031-588003
henrik.wikman@volvo.com

Rabei Al-Abachi
Reservdelar Kville

Telefon: 031-588146
rabei.al.abachi@volvo.com

Mekaniker kvällstid
Kruthusgatan

Telefon: 031-588141

Ulf Scotting
Servicechef Kruthusg. & Kville

Telefon: 031-588045
ulf.scotting@volvo.com

Mattias Zachrisson
Arbetsledare Kruthusgatan

Telefon: 031-588060
mattias.zachrisson@volvo.com

Mekaniker kvällstid
Kville
Telefon:031-588039
Telefon:031-588103